هر کاوا چند آمپر است؟ و چگونه در خرید یا اجاره ژنراتور آن را محاسبه کنیم؟

هر کاوا چند آمپر است

هر یک کاوا چند آمپر است؟ پرسشی آشنا در هنگام خرید یا اجاره دیزل ژنراتور است که در عین سادگی می‌تواند کمی پیچیده باشد. ما در این مقاله سعی می‌کنیم به زبان ساده کيلووات (KW) و کاوا (kVA) و تبدیل آنها به کاوا را یکبار برای همیشه توضیح دهیم تا شما هم به سادگی کاوا گمنام را به سادگی به آمپر نام آشنای جریان برق تبدیل کنید.

کاوا چیست؟ و چرا قدرت مولد های برق بر اساس آن نام گذاری می‌شود؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم اگر شما هم قصد خرید یا اجاره ژنراتور را داشته باشید، تولید کنندگان و یا فروشندگان با واحد کاوا توان دستگاه را به شما اعلام می‌نمایند و این پرسش هر کاوا چند آمپر است؟ در ذهن شما شکل خواهد گرفت. و این‌که چرا از کيلووات (KW) در سنجش قدرت خروجی دیزل ژنراتور استفاده نمی‌شود؟

چرا به جای كيلووات (KW) از کاوا استفاده می‌شود؟

شايد بپرسيد چرا به جای کيلووات (KW) که واحد آشنای توان است، از کاوا استفاده می‌شود؟ دليل اصلی اين است که برخی از لوازم برقی علاوه بر مصرف توان واقعی (توان مفيد)، قسمتی از توان را به صورت راکتيو مصرف می‌کنند. توان راکتيو، توانی است که به طور کامل به کار تبديل نمی‌شود و باعث افزايش جريان برق بدون انجام کار مفيد می‌شود.

موتورهای الکتريکی، ترانسفورماتورها و تجهيزاتی با خاصيت القايی، نمونه‌هايی از مصرف‌کننده‌های توان راکتيو هستند. بنابراين، در زمان راه‌اندازی يا کارکرد اين تجهيزات، علاوه بر توان واقعی، مقداری توان راکتيو هم مصرف می‌شود که در مجموع، توان کل يا همان کاوا را تشکيل می‌دهند.

حالا که به سادگی متوجه فلسفه و چرایی این موضوع شدیم می‌توانیم به ادامه مقاله بپردازیم

واقعیت این است که محاسبه هر کاوا چند آمپر است؟ بر روی کاغذ یا از روی سایت های تبدیل الکتریکی آنلاین که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت با واقعیت و در عمل ممکن است بسیار متفاوت باشد!

دلیل این موضوع این است که پارامتر های بسیاری در تبدیل کاوا به آمپر نقش دارند که ما باید آنها را در نظر بگریم. مقادیری همانند اختلاف سطح از دریا در مکان مورد استفاده، نو یا کارکرده بودن دیزل ژنراتور، دمای هوا و این‌که در چه فصلی از دیزل ژنراتور استفاده می‌کنیم از سایر عوامل اصلی در این محاسبه است که باید در نظر داشته باشیم.

تأثير ضريب قدرت (Power Factor): در محاسبه کاوا به آمپر

ضريب قدرت در اين فرمول نقش مهمی ايفا می‌کند. ضريب قدرت در حالت ايده‌آل (مصرف‌کننده‌های بدون توان راکتيو) برابر با 1 است. اما در عمل، اين عدد کمتر از 1 است. به عنوان مثال، ضريب قدرت موتورهای الکتريکی معمولاً بين 0.7 تا 0.9 است.

بنابراين، برای محاسبه جريان دقيق، بايد ضريب قدرت را در نظر بگيريد. هرچه ضريب قدرت کمتر باشد، جريان بيشتری برای همان توان مورد نياز خواهد بود.

معرفی سایت های آنلاین تبدیل کاوا به آمپر

تبدیل کاوا به آمپر

ساده ترین راه استفاده از سایت های آنلاین است که شما به راحتی و البته روی کاغذ می‌توانید این مقادیر را محاسبه کنید. اما توصیه ما این است که از فروشنده و یا اجاره دهنده ژنراتور در مورد آمپر مصرفی مشاوره و راهنمایی بخواهید. معمولا در قرارداد اجاره ژنراتور و در یک بند به آمپر مجاز مصرفی اشاره می‌شود.

kVA to amps calculator

Kilovolt-Amps (kVA) to Amps Conversion Calculator

kVA to Amperage Calculator

ما در دیزل رنت و در لیست دیزل ژنراتور های آماده اجاره ، مقدار آمپر مجاز مصرفی را برای هر دستگاه را در قسمت توضیحات ذکر کرده ایم. و در هنگام تحویل با استفاده از لود بانک این مقدار را به صورت عملی و درحضور نمایندگان طرف قرارداد تست خواهیم گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *